Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Inteligentne budynki

Inteligentne budynki w dzisiejszych czasach to już standard, który dotyczy zarówno mieszkań, domów jak i budynków przemysłowych takich jak garaże, warsztaty, hale produkcyjne, magazyny oraz wiele innych budynków technicznych.

Zalety inteligentnych budynków

inteligentne-budynki.jpg

Niemalże w każdym budynku spotkamy wiele elektroniki, która nie tylko dba o nasze bezpieczeństwo, ale ułatwia życie, ułatwia korzystanie z budynku. Niegdyś proste centralki alarmowe dziś w połączeniu z siecią Internetową, siecią GSM i wyposażone w coraz to tańsze elementy wykonawcze stają się całym systemem zintegrowanym z budynkiem. To właśnie te systemy nazywamy inteligentnymi budynkami, bo dzięki nim w każdej chwili nawet kiedy śpimy elektronika podejmuje decyzje np. o włączeniu, wyłączeniu oświetlenia, włączeniu ogrzewania, włączeniu fontanny w ogródku, czy nawet jak wstajemy podświetla nam drogę do kuchni jeśli jeszcze jest ciemno. Te same czujniki i elementy wykonawcze, elektryczne włączniki i wyłączniki można zastosować w firmach. Dzięki temu cały zakład produkcyjny bądź usługowy może stać się wygodny w użyciu i dodatkowo generować oszczędności.

Wdrożenie takich rozwiązań w inteligentnym budynku jest niezwykle proste wystarczy wyposażyć się w sterownik MG-5 i zamatować go samemu lub poprosić znajomego elektryka o pomoc.